Serdecznie dziękuję za pomoc w postępowaniu spadkowym po mojej mamie, dzięki temu udało nam się zaoszczędzić czas i stres związany z wizytą w Sądzie. Wie Pani jesteśmy z mężem w trakcie rozwodu i całe postepowanie z tym związane przed Sądem bardzo mnie stresuje. Szkoda że notariusz nie może pomoc przy okazji rozwodu.
Ależ może!!!
Ale Jak To???
A no tak.
Chociaż Notariusz najczęściej kojarzy się stronom z zakupem czy sprzedażą domu lub innych dóbr, może wspomóc klientów swoim profesjonalizmem oraz pracą również w innych życiowych perypetiach.
W formie aktu notarialnego można zawrzeć umowę majątkową małżeńską, podzielić majątek, ale także zawrzeć porozumienie rodzicielskie, w którym ustalone zostaną kontakty i opieka nad małoletnimi dziećmi stron, jak również obowiązek alimentacyjny.
Takie ustalenia z pewnością skrócą cały proces rozwodowy i ułatwią stronom podjęcie ważnych decyzji, na które to Klienci będą mieli realny wpływ.
Notariusz będzie czuwał nad należytym zabezpieczeniem interesów stron transakcji, nad zapewnieniem komfortowych warunków do
negocjacji i finalnie nad zawartym porozumieniem
Ważne!
Umowę alimentacyjną czy też porozumienie rodzicielskie przed Notariuszem mogą zawrzeć także konkubenci.
Warto samemu mieć wpływ na tak ważne aspekty życia rodzinnego i w poszanowaniu wzajemnych interesów zawrzeć takie umowy w zaciszu kancelarii.
Oszczędzi to Państwu i czas i nerwy.
Notarialne AJT „Ale jak to?”
To seria informacyjna, w której przedstawiamy zagadnienia, które budzą zaskoczenie wśród klientów kancelarii notarialnych.
Z nadzieją, że ta wiedza ułatwi komuś pojmowanie swojej sytuacji.